W poniedziałek możliwe są burze i trąby wodne! – Prognoza na 6 lipca

Nad obszar naszego kraju z początkiem nowego tygodnia napływać będzie niestabilne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy. Poza tym pogodę w Polsce kształtować będzie nadal dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii i system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będą występować przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Poza tym występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie początkowo pogodnie i bez opadów i burz powinno być na wschodzie i południowym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski pojawi się również zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Dodatkowo na Wybrzeżu niewykluczone są trąby wodne. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do nawet +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.