Na Pomorzu możliwe są burze i trąby wodne! – Prognoza na 6 lipca

Nad Pomorze z początkiem nowego tygodnia w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu, które objawi się rozwojem opadów konwekcyjnych. W dodatku pogodę na północy Polski kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii oraz front atmosferyczny.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się zmienne i duże zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu i niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Dodatkowo na Wybrzeżu możliwe są trąby wodne. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.