W niedzielę wystąpi silny wiatr oraz możliwe są burze! – Prognoza na 5 lipca

Nad obszar naszego kraju w ciągu doby w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę na obszarze Polski kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na obszarze naszego kraju będzie na ogół występować całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu lub mżawki i dodatkowo niewykluczone też lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być na południowym-zachodzie w Centrum i na północnym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach pojawi się całkowite oraz zmienne i małe zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do nawet +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.