Na Pomorzu w weekend wystąpi silny wiatr oraz burze! – Prognoza Pogody

Przez weekend na Pomorzu pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad południowej Skandynawii. W dodatku pojawi się silny wiatr oraz wystąpią też burze, które między innymi przyniosą ze sobą silne opady konwekcyjne. Poza tym cały czas nad obszar Polski północnej napływać będzie niestabilne oraz ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burze powinno być częściowo nad samym morzem i w zachodniej części województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu oraz w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei z początkiem weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo nad samym morzem i we wschodniej części województwa występować będą dodatkowo przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz możliwe są lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku przeważnie będzie pochmurno oraz częściowo nad samym morzem i we wschodniej części województwa pojawią się przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe będą lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze początkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu również pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą silne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.