W weekend będzie ciepło oraz możliwe są burze! – Prognoza na 4 lipca

Przez weekend wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć pole podwyższonego ciśnienia. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu, które na obszarze Polski dodatkowo objawi się rozwojem burz.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach występować będzie zmienne i duże zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo pojawią się przelotne opady deszczu i niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie oraz też na południowym-zachodzie i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do nawet +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.