W piątek również możliwe będą liczne burze! – Prognoza na 3 lipca

Z początkiem weekendu pogodę w naszym kraju kształtować będzie początkowo pole obniżonego ciśnienia i system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i burze. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie występować całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Jedynie podczas burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie na ogół występować całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Jedynie w czasie burz miejscami będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.