W czwartek na nowo będą rozwijać się gwałtowne burze! – Prognoza na 2 lipca

Nad obszar naszego kraju w ciągu doby w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz też bardzo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu, które dodatkowo objawi się rozwojem burz. W dodatku pogodę na obszarze Polski kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Skandynawii oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na ogół będzie występować duże zachmurzenie, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +19°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal będzie występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo pojawią się opady deszczu oraz przejdą burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do nawet +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie w czasie burz i na Wybrzeżu będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.