Na Pomorzu w czwartek będzie ciepło oraz możliwe są burze! – Prognoza na 2 lipca

Nad Pomorze cały czas docierać będzie niestabilne oraz też ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu, które dodatkowo objawi się rozwojem konwekcji. W dodatku pogodę na północy Polski kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad północnej części Skandynawii i system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół występować zachmurzenie całkowite i duże z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować na ogół zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

 

Comments are closed.