W środę wyjdzie słońce oraz przejdą gwałtowne burze! – Prognoza na 1 lipca

Z początkiem nowego miesiąca pogodę w naszym kraju kształtować będzie nadal dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i burze. W zamian tego do Polski cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie na ogół występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo częściowo na północy i wschodzie przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski i w górach początkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również pojawi się zmienne oraz małe i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą ulewne opady deszczu i silne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.