Na Pomorzu w środę wystąpi silny wiatr oraz przejdą burze! – Prognoza na 1 lipca

Nad Pomorze z początkiem nowego miesiąca cały czas napływać będzie ciepłe oraz też umiarkowanie wilgotne powietrze zachodu. W dodatku pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii i system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i burze.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie występować będzie całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.