We wtorek wystąpi silny wiatr oraz pojawią się burze! – Prognoza na 30 czerwca

Nad obszar Polski nadal napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii oraz też system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się na ogół całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem występować na ogół będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu i burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i południu kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże

Comments are closed.