Na Pomorzu wystąpi silny wiatr oraz przejdą burze! – Prognoza na 30 czerwca

Nad Pomorze w ciągu doby w dalszym ciągu napływać będzie ciepłe oraz na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu, które objawi się rozwojem konwekcji i burz. W zamian tego pogodę kształtować będzie między innymi dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować zmienne zachmurzenie oraz między innymi pojawią się przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić nad samym morzem do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.