W poniedziałek również przez Polskę przejdą burze! – Prognoza na 29 czerwca

Z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia. W zamian tego napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju będzie na ogół występować całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo pojawią się też ulewne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się ulewne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków. Jedynie w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.