Na Pomorzu w poniedziałek przejdą również burze! – Prognoza na 29 czerwca

Nad Pomorze w ciągu doby nadal napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu, która sprzyjać będzie w rozwoju burz i opadów konwekcyjnych. W zamian tego obszar Polski północnej będzie pod wpływem układu niskiego ciśnienia, który źle wpływać będzie na nasze samopoczucie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół występować całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się ulewne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu. Jedynie w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie w czasie burze będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.