W weekend będzie gorąco oraz przejdą silne burze! – Prognoza na 27 czerwca

Przez weekend pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Irlandii. W zamian tego pojawią się burze oraz dodatkowo napływać będzie niestabilne i między innymi bardzo ciepłe oraz na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się duże zachmurzenie, które przyniesie ze sobą opady deszczu i gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +18°C. Wiatr na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym będzie gorąco oraz występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +26°C do nawet +31°C. Wiatr na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Jedynie w czasie burz wiatr będzie silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.