Na Pomorzu w weekend przejdą burze oraz będzie gorąco! – Prognoza Pogody

Nad Pomorze przez weekend będzie cały czas napływać niestabilne oraz też bardzo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu, które objawi się rozwojem burz. Poza tym pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Irlandii oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Wybrzeżu i częściowo w pasie nadmorskim. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu. Jedynie w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i Wybrzeżu w ciągu dnia i wieczorem będzie gorąco oraz pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą ulewne opady deszczu oraz przejdą silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +26°C do nawet +31°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków. Jedynie w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą wystąpić liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne zachmurzenie. Poza tym występować będą też opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też opady deszczu i burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na Wybrzeżu i nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.