W piątek nad obszarem Polski rozwiną się silne burze! – Prognoza na 26 czerwca

Z początkiem weekendu wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć wyż znad Białorusi. Poza tym do Polski cały czas napływać będzie niestabilne oraz też bardzo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-wschodu i południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i duże zachmurzenie, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i wschodu. Jedynie w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe są liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo będzie występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się ulewne opady deszczu i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do nawet +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Jedynie w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.