Na Pomorzu w piątek będzie gorąco oraz przejdą burze! – Prognoza na 26 czerwca

Początek weekendu w północnej części Polski będzie pod wpływem wyżu znad Bałtyku. W dodatku nad Pomorze napływać będzie niestabilne oraz też bardzo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-wschodu i południa, które dodatkowo objawi się rozwojem burz i opadów konwekcyjnych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i duże zachmurzenie, które przyniesie ze sobą opady deszczu i burze z gradem. Początkowo bez opadów i burz powinno być nad samym morzem i na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Jedynie w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +26°C do nawet +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Jedynie w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.