W czwartek będzie upalnie oraz przejdą też Burze! – Prognoza na 25 czerwca

W ciągu doby pogodę na obszarze Polski kształtować będzie wyż znad Bałtyku. Poza tym cały czas napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze ze wschodu, które dodatkowo objawi się rozwojem burz i opadów konwekcyjnych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też zmienne oraz duże zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przejaśnienia. W zamian tego występować będą też przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do nawet +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.