Na Pomorzu w czwartek będzie gorąco oraz przejdą Burze! – Prognoza na 25 czerwca

Nad obszar północnej Polski w ciągu doby również napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze ze wschodu, które dodatkowo na Pomorzu objawi się rozwojem burz i opadów konwekcyjnych. Poza tym na Pomorzu pogodę do weekendu kształtować będzie wyż, który znad Bałtyku będzie przemieszczał się dalej w kierunku Białorusi.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne zachmurzenie, które między innymi przyniesie ze sobą opady deszczu i lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie gorąco oraz pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu i burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do nawet +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i południowego-wschodu. Dodatkowo na Wybrzeżu będzie w porywach on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.