W środę pogoda będzie zmienna oraz przejdą Burze! – Prognoza na 24 czerwca

W ciągu doby pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż znad Morza Bałtyckiego. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego-wschodu i północy, które na obszarze Polski i nad Bałtykiem objawi się rozwojem kolejnych burz i opadów konwekcyjnych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i duże zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również niewykluczone są liczne mgły i zamglenia. Poza tym występować będzie zmienne i duże zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do nawet +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.