Na Pomorzu w środę będzie ciepło oraz przejdą Burze! – Prognoza na 24 czerwca

Nad obszar północnej Polski cały czas napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego-wschodu, które dodatkowo na Pomorzu i Wybrzeżu objawi się rozwojem opadów konwekcyjnych i burz. W dodatku pogodę do końca tygodnia kształtować będzie wyż, który przemieszczać będzie się nad Bałtykiem i dalej w kierunku Białorusi.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo nad samym morzem i w wielu miejscach województwa niewykluczone są przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Natomiast przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe są liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu i niewykluczone są również lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem oraz na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.