We wtorek wystąpią większe przejaśnienia i Burze! – Prognoza na 23 czerwca

Na obszar naszego kraju w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z północy i północnego-wschodu, które sprzyjać będzie w rozwoju burz i opadów konwekcyjnych na terenie praktycznie całej Polski.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego występować będzie całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północy. Jedynie w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i południu kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-wschodu. Jedynie w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.