Na Pomorzu we wtorek będzie ciepło i dość pogodnie! – Prognoza na 23 czerwca

Nad Pomorze cały czas napływać będzie ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z północy i północnego-wschodu. Poza tym pogodę na północy Polski przez najbliższe dni kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia, które co jakiś czas bardzo źle wpływać będzie na nasze samopoczucie.

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-zachodu. Dodatkowo w porywach miejscami będzie on dochodzić do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół występować zmienne oraz małe i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym we wschodniej części województwa niewykluczone są też przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.