W poniedziałek pogoda będzie bardzo zmienna! – Prognoza na 22 czerwca

Z początkiem nowego tygodnia wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć pole podwyższonego ciśnienia, które bardzo zmiennie wpływać będzie na nasze samopoczucie. W dodatku cały czas napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północy i wschodu, które dodatkowo objawi się rozwojem opadów konwekcyjnych i burz.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w poniedziałkową noc i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi występować będzie całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą silne opady deszczu i burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być na Pomorzu zachodnim. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu. Jedynie podczas burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie bardzo ciepło. Poza tym pojawi się całkowite oraz też zmienne i duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do nawet +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu. Jedynie podczas burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.