Na Pomorzu będzie ciepło oraz możliwe są Burze! – Prognoza 22 czerwca

Z początkiem nowego tygodnia pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia. W zamian tego cały czas napływać będzie ciepłe oraz też niestabilne i między innymi wilgotne powietrze z północy, które dodatkowo miejscami objawi się rozwojem burz i opadów konwekcyjnych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno. Dodatkowo pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i przejdą burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy. Jedynie w czasie burz miejscami będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też całkowite i duże zachmurzenie, które przyniesie ze sobą liczne przejaśnienia oraz też przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wieją od zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Jedynie w czasie burz miejscami może być też silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.