W niedzielę również wystąpią burze i silne mgły! – Prognoza na 21 czerwca

Nad obszar naszego kraju w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północy i wschodu. W zamian tego pogodę w najbliższych dniach pomału zacznie już kształtować pole podwyższonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również możliwe są silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się też całkowite oraz duże zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przejaśnienia a także przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Dodatkowo w czasie burz będzie miejscami on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się też całkowite i duże zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przejaśnieniami oraz dodatkowo przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do nawet +31°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. W zamian tego w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.