W weekend pojawią się chmury oraz przejdą Burze! – Prognoza na 20 czerwca

Z początkiem weekendu nad obszar Polski cały czas napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-wschodu i północnego-zachodu, które objawi się rozwojem kolejnych burz i opadów konwekcyjnych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu lub mżawki a także silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Jedynie w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą ulewne oraz przelotne opady deszczu lub mżawki. W dodatku przejdą lokalne i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący o północnego-zachodu i zachodu. Jedynie w czasie burz będzie on miejscami silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.