Na Pomorzu w weekend będzie ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza Pogody

Przez weekend nad obszar północnej Polski cały czas napływać będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu, które sprzyjać będzie w rozwoju chmur kłębiastych i opadów konwekcyjnych. Poza tym pogodę do końca weekendu na Pomorzu kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia, które dodatkowo źle wpływać będzie na nasze samopoczucie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno. W zamian tego pojawią się też ulewne opady deszczu i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Jedynie w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i Wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne ulewne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Jedynie w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się też całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-zachodu. Jedynie w czasie burz miejscami będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się też całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.