W piątek przejdą ulewy i silne burze z gradem! – Prognoza na 19 czerwca

Z początkiem weekendu na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. W dodatku napływać będzie ciepłe a także upalne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-wschodu i północnego-zachodu Europy. 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też ulewne opady deszczu i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +18°C. Wiatr na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą ulewne opady deszczu i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do nawet +30°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący o północnego-wschodu i południowego-zachodu. Dodatkowo w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.