Na Pomorzu przejdą silne burze z ulewnym deszczem! – Prognoza na 19 czerwca

Z początkiem weekendu wpływ na pogodę w północnej Polsce będzie mieć układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i silne burze z gradem. W dodatku nad Pomorze napływać będzie niestabilne i na ogół też upalne oraz wilgotne powietrze z południowego-wschodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też ulewne opady deszczu i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i południowego-wschodu. Jedynie w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo będzie upalnie. Poza tym będzie występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +28°C do nawet +30°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i wschodu. W zamian tego w czasie burz będzie na ogół on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.