Na Pomorzu w czwartek będzie gorąco i przejdą burze! – Prognoza na 18 czerwca

Nad Pomorze w ciągu doby napływać będzie nadal bardzo ciepłe oraz też niestabilne i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-wschodu i wschodu, które dodatkowo objawiać będzie się rozwojem burz i opadów konwekcyjnych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i  o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie dość pogodnie oraz pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego możliwe są też liczne mgły i zamglenia oraz będzie początkowo również bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo pojawią się silne opady deszczu i gwałtowne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.