W środę zrobi się gorąco oraz przejdą silne Burze! – Prognoza na 17 czerwca

Nad obszar kraju cały czas napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze ze wschodu i północnego-wschodu, które dodatkowo w wielu miejscach Polski na nowo będzie sprzyjać w rozwoju silnych burz z opadami gradu.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem mogą na nowo rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym będzie występować też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie na południu i wschodzie Polski przelotne opady deszczu i dość gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad morzem również będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu a także przejdą silne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i Pomorzu. W dodatku pojawi się też całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do nawet +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Jedynie w rejonie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.