Na Pomorzu w środę będzie gorąco i z dużą ilością słońca! – Prognoza na 17 czerwca

W ciągu doby nad obszarem Polski północnej pogodę kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia. Poza tym nad Pomorze cały czas napływać będzie ciepłe oraz też gorące i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze ze wschodu i północnego-wschodu Europy.

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie bez opadów i też ze zmiennych zachmurzeniem. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będą mogły nadal występować liczne mgły i zamglenia oraz będzie dość pogodnie a także gorąco i bez opadów. Jedynie miejscami będzie występować małe i zmienne zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do nawet +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków. Dodatkowo w porywach może miejscami on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.