We wtorek będzie ciepło oraz mogą wystąpić Burze! – Prognoza na 16 czerwca

Obszar naszego kraju w ciągu doby będzie pod wpływem obniżonego ciśnienia oraz dodatkowo napływać będzie dość niestabilne i na ogół też ciepłe oraz umiarkowanie wilgotne powietrze prosto z południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem pojawi się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na północy oraz też na wschodzie i południu kraju będą występować przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na północy oraz też w Centrum na wschodzie i południu Polski będą występować przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.