Na Pomorzu wystąpią przejaśnienia i opady deszczu! – Prognoza na 16 czerwca

Nad Pomorze w ciągu doby napływać nadal będzie ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południa. W dodatku pogodę na północy Polski kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia, które bardzo źle wpływać będzie na nasze samopoczucie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo częściowo nad samym morzem i we wschodniej części województwa pojawią się przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe będą też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie ciepło. W dodatku występować będą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Poza tym częściowo nad samym morzem i we wschodniej części województwa niewykluczone będą też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.