W poniedziałek pogoda będzie zmienna i z deszczem! – Prognoza na 15 czerwca

Z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia. Poza tym cały czas napływać będzie ciepłe i na ogół też dość wilgotne powietrze z północy i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo częściowo na północnym-wschodzie i południu Polski możliwe będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze i Wybrzeżu powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północy oraz w porywach może miejscami on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno w większości być bez opadów i burz. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu pojawią się częściowo na północy i południowym-wschodzie kraju. Dodatkowo na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie możliwe będą też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.