Na Pomorzu w poniedziałek wrócą liczne chmury! – Prognoza na 15 czerwca

Na północy Polski z początkiem nowego tygodnia wpływ na pogodę będzie mieć pole obniżonego ciśnienia. W zamian tego cały czas nad Pomorze napływać będzie ciepłe i na ogół też dość wilgotne powietrze z północy i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie dość pogodnie i bez opadów. Jedynie miejscami pojawi się małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim niewykluczone są też przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.