Weekend na Pomorzu przyniesie burze i liczne przejaśnienia! – Prognoza Pogody

Przez weekend wpływ na pogodę w północnej Polsce będzie mieć wyż, którego centrum przemieszczać będzie się nad Finlandią i dalej w kierunku zachodniej Rosji. Poza tym cały czas napływać będzie ciepłe oraz gorące i na ogół też dość wilgotne powietrze z północnego-wschodu i wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno i z opadami deszczu o zmiennym natężeniu. W zamian tego pojawią się też gwałtowne oraz silne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo w pasie nadmorskim i na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu oraz w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei w weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie też ciepło i upalnie. Poza tym będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz dodatkowo pojawią się przelotne opady deszczu i burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być w pasie nadmorskim i na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +30°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego-wschodu. Dodatkowo w porywach będzie dochodzić on do 30-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo pojawią się burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem i na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z północnego-wschodu oraz w porywach będzie on dochodzić do 45-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu będzie sporo słońca i ciepło. Jedynie małe oraz zmienne zachmurzenie miejscami i lokalnie pojawi się częściowo na Wybrzeżu oraz też na południu i wschodzie województwa. Dodatkowo na tym obszarze występować mogą przelotne opady deszczu i burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu oraz w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.