W weekend pojawią się burze i większe przejaśnienia! – Prognoza na 13 czerwca

Przez weekend nad obszarem Polski pogodę kształtować będzie nadal pole obniżonego ciśnienia. Jedynie na północy naszego kraju wpływ na pogodę będzie mieć wyż, którego centrum przemieszczać będzie się nad Finlandią i dalej w kierunku zachodniej Rosji. W dodatku cały czas napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe a także upalne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-wschodu i wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz dodatkowo występować będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu a także przejdą gwałtowne i też silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie ciepło i upalnie. Poza tym pojawi się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do nawet +33°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.