Na Pomorzu rozwiną się liczne mgły oraz przejdą Burze! – Prognoza na 12 czerwca

Z początkiem weekendu na pogodę w północnej Polsce oddziaływać będzie wyż znad Finlandii. Poza tym nad Pomorze cały czas napływać będzie niestabilne oraz bardzo ciepłe i na ogól też wilgotne powietrze ze wschodniej części Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też całkowite a także zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też burze z gradem oraz dodatkowo pojawią się przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym będzie ciepło i gorąco oraz występować będą burze z gradem i opadami deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C/+26°C nad morzem do nawet +28°C/+31°C termometry pokażą na pozostałym obszarze województwa. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i wschodu. Dodatkowo w pasie nadmorskim i nad Bałtykiem w porywach będzie on dochodził do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.