W czwartek będzie gorąco oraz przejdą silne burze! – Prognoza na 11 czerwca

Nad obszar Polski w ciągu doby docierać będzie niestabilne oraz gorące i na ogół wilgotne powietrze z południowego-wschodu, które dodatkowo objawi się rozwojem chmur burzowych. W dodatku przez najbliższe kolejne dni będziemy cały czas pod wpływem obniżonego ciśnienia.

Autor Zdjęcia - Grzegorz Zawiślak - Polscy Łowcy Burz

Autor Zdjęcia – Grzegorz Zawiślak – Polscy Łowcy Burz

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W dodatku występować będą też opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu oraz przejdą lokalne i silne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Pomorzu zachodnim. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu. Dodatkowo w porywach będzie miejscami dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą gwałtowne oraz silne burze, które przyniosą ze sobą ulewne opady deszczu i grad. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do nawet +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

 

Comments are closed.