Na Pomorzu w czwartek będą rozwijać się chmury burzowe! – Prognoza na 11 czerwca

Nad obszar północnej Polski w ciągu doby napływać będzie niestabilne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-wschodu, które dodatkowo objawi się rozwojem chmur burzowych. W dodatku przez najbliższe dni będziemy pod wpływem obniżonego ciśnienia, które źle wpłynie na nasze samopoczucie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast na Pomorzu i Wybrzeżu w ciągu nocy i o poranku nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego powinno być początkowo bez opadów i burz. Jedynie niewielkie ryzyko burz i opadów konwekcyjnych pojawi się częściowo w rejonie Zatoki Gdańskiej i na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym występować będą opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo możliwe będą gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim w porywach będzie on dochodził do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.