W środę na obszarze Polski również przejdą Burze! – Prognoza na 10 czerwca

Nad obszar Polski w ciągu doby w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz też umiarkowanie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północy i północnego-wschodu, które dodatkowo objawi się rozwojem kolejnych burz. W dodatku pogodę kształtować w naszym kraju do końca tygodnia będzie pole obniżonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są gwałtowne burze z gradem. W zamian tego będą rozwijać się też liczne mgły i zamglenia. Jedynie bez opadów i burz powinno być na zachodzie oraz też częściowo na północy i w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie ciepło. Poza tym pojawi się też całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą przelotne opady deszczu i burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być na Pomorzu zachodnim i Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z północnego-wschodu i północnego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

 

Comments are closed.