Na Pomorzu będzie ciepło i z licznymi mgłami! – Prognoza na 10 czerwca

Nad obszar północnej Polski w ciągu doby napływać będzie umiarkowanie ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-wschodu i północy Europy. Poza tym pogodę do końca tygodnia na Pomorzu kształtować będzie między innymi pole obniżonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz początkowo będzie bez opadów i ze zmiennym zachmurzeniem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie też ciepło i bez opadów. Poza tym pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz dodatkowo na wschodzie województwa niewykluczone są przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze i nad morzem powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodził do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.