We wtorek będzie ciepło oraz przejdą burze! – Prognoza na 9 czerwca

W ciągu doby wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć pole obniżonego ciśnienia. W zamian tego cały czas napływać będzie ciepłe oraz między innymi też dość wilgotne powietrze z południowego-wschodu, które dodatkowo objawi się rozwojem burz.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo przejdą lokalne i silne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Pomorzu zachodnim. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również będzie ciepło oraz dodatkowo pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu oraz pojawią się lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.