Na Pomorzu we wtorek będzie ciepło i z przejaśnieniami! – Prognoza na 9 czerwca

Nad obszar północnej Polski w dalszym ciągu napływać będzie ciepłe i na ogół też dość wilgotne powietrze z południowego-wschodu. Poza tym pogodę do końca tygodnia na Pomorzu kształtować będzie między innymi pole obniżonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w zachodniej i południowej części województwa niewykluczone są przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu będzie ciepło oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.