W poniedziałek również przejdą silne burze i będzie ciepło! – Prognoza na 8 czerwca

Z początkiem nowego tygodnia wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć pole obniżonego ciśnienia. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z południowego-wschodu, które objawi się rozwojem silnych burz.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również występować będzie całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo występować będą między innymi lokalne i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu oraz w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również występować będzie całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też lokalne i silne burze z gradem oraz dodatkowo występować będą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu oraz w porywach będzie on dochodzić 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.