Na Pomorzu w poniedziałek będzie ciepło i spadnie deszcz! – Prognoza na 8 czerwca

Nad obszar północnej Polski w nowym tygodniu cały czas napływać będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południa Europy. Poza tym pogodę do końca tygodnia na Pomorzu w dalszym ciągu kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego niewykluczone są też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Dodatkowo w porywach miejscami może on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie ciepło oraz pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo nad samym morzem i Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.