W niedzielę wystąpią gwałtowne burze i będzie ciepło! – Prognoza na 7 czerwca

W ostatni dzień weekendu wpływ na pogodę w naszym kraju nadal będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii. Poza tym nasunie się system frontów atmosferycznych, który objawi się rozwojem gwałtownych burze. W zamian tego cały czas napływać będzie niestabilne oraz też ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą też przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu oraz między innymi niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie na ogół występować całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu, które dodatkowo mogą powodować błyskawiczne podtopienia i zalania. W zamian tego występować będą też lokalne i gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.